Site Haritası   |  Takvim   |  İletişim   |  Üniversite

English
 
 
 
 
 
 
 

YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAMLARI
Akademik Kadro Araştırma Etkinlikler Duyurular Başvuru Koşulları İletişim
Program Bilgileri | Kimler Faydalanabilir | Araştırma Konuları | Laboratuvar ve Donanım | Kazanımlarımız
Deniz Ulaştırma Mühendisliği Anabilim Dalı 1993 yılında kurulan Deniz Ulaştırma İşletme, Güverte ve Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Anabilim Dalının 2003 yılında tek bir anabilim dalı olarak birleştirilmesinden oluşmuştur. Disiplinler arası olan anabilim dalı tek bir programdan oluşmaktadır. Temel olarak denizcilik, limancılık sektörlerine yönelik konuların ve problemlerin ele alındığı bu program, özel ve kamu kuruluşları ile işbirliği yaparak ülkemizde ve dünyadaki gelişmeleri takip etmektedir. Ülkemizde Denizcilik Sektörünün hacmi ve Türkiye’nin coğrafi konumu düşünüldüğünde, Deniz Ulaştırmasının çok önemli bir faaliyet alanı olduğu hemen anlaşılmaktadır. Program hem ülkemizde hem de dünyadaki diğer denizcilik eğitim kurumları arasında dikkat çekmektedir. 2003 yılında açılan doktora programının denizcilik akademik hayatına katkı sağlaması beklenmektedir.
Biz…
Anabilim Dalımızda görev yapan öğretim üyeleri değişik disiplinlerden gelmektedir: Bu disiplinler, gemi inşaat, ulaştırma, inşaat, deniz hukuku, güverte ve gemi makineleri işletme mühendisliğidir. Ayrıca temel bilimler, ekonomi, tarih, meteoroloji ve beden eğitimi konularında da akademik personel görev yapmaktadır. Öğrenci profilimiz de aynıdır.
Niçin...
Sürekli gelişmekte olan denizcilik sektörünün ulusal ve uluslar arası konvansiyonlara uygun, gelişen teknolojiye ayak uyduracak ve bilimsel alanda araştırmaya yönelik uzmanlık niteliklerini kazandırmaya uygun bir program amaçlanmaktadır.

 

 

 

 

 

 

Sahil Cad. Tuzla/İSTANBUL
Tel:(+90) 0216 395 45 01 Belgegeçer:(+90) 0216 395 45 00