Site Haritası   |  Takvim   |  İletişim   |  Üniversite

English
 
 
 
 
 
 
 

DENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ
Genel Bilgiler Akademik Personel Verilen Dersler
Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Ana Bilim Dalı
 
 
İTÜDF, İTÜ’nün Fakülteleri arasında en gençlerinden olup 1992 yılında kurulmuştur. Denizcilik Fakültesi 1884 yılında kurulan Yüksek Denizcilik Okulu’nun (YDO) devamıdır. Tuzla’da Marmara Denizine 400 m kıyısı bulunan 70.000 m2 lik yerleşim alanı üzerinde, 52 bağımsız binada eğitimini lisans/yüksek lisans/doktora düzeylerinde sürdürmektedir.

Güverte Bölümü mezunları 1 yıllık İngilizce Hazırlık ve 4 yıllık lisans eğitimini takiben “İTÜ Denizcilik Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Lisans Diploması” alırlar.

Eğitim Türk ticari denizcilik eğitimi ananeleri doğrultusunda ast-üst ilişkilerini içerir. Eğitim, üniformalı olup  kız ve erkek öğrenciler içindir.

Öğrenciler, eğitimlerinin bir bölümünü M/V AKDENİZ (148m boy, 18.6m genişlik, 7864 groston) İTÜDF’sinin 350 öğrenci kapasiteli eğitim/laboratuvar gemisinde yaparlar. TC Denizcilik Simülatörler Merkezi, TC Deniz Güvenliği Eğitim Merkezi İTÜDF Tuzla Yerleşkesindedir.

İTÜDF, Birleşmiş Milletler Uluslararası Denizcilik Örgütünde (IMO) 162 ülkenin Denizcilik Eğitiminin başkanlığını Türkiye adına yapmaktadır. Ayrıca 5 kıtadan 48 ülkenin Denizcilik Üniversiteleri ve öğrencileri Birliğinin de (IAMU/IAMUS) kurucu başkanlığını yapmıştır. Mezunlarının dünyanın 162 ülkesinde tanındığı İTÜDF, Kariyer Ofisi aracılığı ile her mezununa çok cazip şartlarda Uluslararası/Ulusal filolarda iş bulma imkanı vermektedir.

İTÜ Denizcilik Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümünün geniş bir akademik kadrosu vardır. Bölüme her yıl ortalama 110 öğrenci alınmaktadır.
 

Sahil Cad. Tuzla/İSTANBUL
Tel:(+90) 0216 395 45 01 Belgegeçer:(+90) 0216 395 45 00